Sanatorium Włókniarz

Sanatorium Włókniarz

Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju to największy obiekt lecznictwa uzdrowiskowego w regionie świętokrzyskim i jeden z większych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju.


Liczące ponad 600 miejsc noclegowych Sanatorium stanowi idealne miejsce zarówno dla osób potrzebujących pomocy specjalistów w leczeniu schorzeń narządu ruchu, schorzeń pochodzenia neurologicznego, ortopedycznego, reumatologicznego, choroby nadciśnieniowej, chorób dziąseł i przyzębia, niektórych chorób skóry, jak i dla osób poszukujących wypoczynku i regeneracji sił witalnych.


Głównym stosowanym tu skarbem leczniczym jest unikalna woda siarczkowa o ogromnych właściwościach leczniczych, wydobywana głównie z własnego złoża, ponadto równie skuteczna borowina i solanka jodkowo-bromkowa.


Bogata baza zabiegowa, wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia oraz sprzęt do leczenia i rehabilitacji pozwala na wykonywanie ponad 60 zabiegów leczniczych, w tym zabiegów typu Medi-Spa przynoszących efekt odprężenia i poprawę wyglądu skóry i sylwetki. Nowością są wysokiej jakości urządzenia HUR oparte na technologii pneumatycznej, basen z elementami do hydromasażu tzw. Wodna Radocha oraz Sztuczna plaża.


Bogata baza noclegowa zapewnia pokoje 1 i 2 – osobowe, pokoje o podwyższonym standardzie oraz apartamenty, wszystkie połączone z częścią zabiegową wewnętrzną infrastrukturą.


Sanatorium „Włókniarz” zaprasza do korzystania z sezonowych promocyjnych pobytów leczniczych - szczegóły na www.wlokniarz.pl.