Muzeum Górnictwa

Muzeum Górnictwa

Górny Śląsk to region pełen wyjątkowych miejsc. Na mapie turystycznych atrakcji szczególne miejsce zajmują Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.


Obiekty te tworzą jeden z najbardziej unikatowych kompleksów postindustrialnych, nie mających swojego odpowiednika w Europie.


Autentyczne górnicze korytarze skrywają niesamowite historie, a autentyczność miejsca zachwyca i uczy pokory dla zawodu górnika.


Kopalnia Guido to miejsce gdzie 320 metrów pod ziemię zwiezie Cię autentyczna górnicza szola, nasi przewodnicy wprowadzą Cię w tajniki górniczej pracy a przygodę w podziemiach zakończysz w najgłębszym w Europie podziemnym pubie.


Z kolei nowa trasa w Sztolni Królowa Luiza, „Podziemna Trasa Wodna”, to najdłuższy podziemny spływ łodziami w Polsce, w dodatku prowadzi pod ścisłym centrum Zabrza. Podróż, odkryje przed Tobą tajemnice pracy górników na przestrzeni ostatnich 200 lat, odpowie na pytania związane z kulturą na Śląsku i dostarczy emocji o jakich nie da się zapomnieć.


Unikatowa Trasa Turystyczna prowadzi przez magiczne węglowe podziemia, które niczym wehikuł czasu prowadzą was poprzez 228 lat przemian technologii górniczej od pyrlika do kombajnu.


Czekamy także na całe rodziny wraz z najmłodszymi! Interaktywna Trasa Rodzinna zapewni emocje i wrażenia małym i dużym!


Tylko u nas zobaczysz największy w Polsce podziemny park czynnych maszyn górniczych.


Załóż kask, przespaceruj się korytarzem wykutym w węglu i daj się porwać górniczej przygodzie!


Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu to 220 lat historii, autentyczne wyrobiska, górnicze przodki i działające maszyny górnicze. To wszystko składa się na jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne miejsce przystosowane do zwiedzania, praktycznie bez ograniczeń, miejsce poznania przemian jakie zachodziły w górnictwie węglowym na przestrzeni ostatnich 200 lat. To także aż kilka wariantów zwiedzania od trasy rodzinnej, dostępnej już od 4-go roku życia, do najdłuższej podziemnej trasy wodnej.